Search
Filtre generale
Exact matches only
 
Search
Filtre generale
Exact matches only

NATURA TE IUBESTE: Produse originale MADE IN USA

Antialergic Antihistaminic Clorfeniramin 4 mg-100 tablete

  • Urticarie acuta si cronica, eczeme exantematice, neurodermita,
  • prurit, eritem solar, intepaturi de insecte.
  • alergii respiratorii: curgerea nasului, mâncărimea gâtului,
  • strănutul și mâncărimea ochilor 

65,00 lei

Doar 3 rămase în stoc

Doar 3 rămase în stoc

Antialergic Antihistaminic Clorfeniramin 4 mg-100 tablete

65,00 lei

Consultanta Specializata

Plata cu cardul sau la livrare

65,00 lei

Doar 3 rămase în stoc

Doar 3 rămase în stoc

Antialergic Antihistaminic Clorfeniramin 4 mg-100 tablete

65,00 lei

Consultanta Specializata

Plata cu cardul sau la livrare

  • Urticarie acuta si cronica, eczeme exantematice, neurodermita,
  • prurit, eritem solar, intepaturi de insecte.
  • alergii respiratorii: curgerea nasului, mâncărimea gâtului,
  • strănutul și mâncărimea ochilor 
Share on facebook
Facebook
Descriere

Antihistaminic cu efect sedativ foarte slab. Efectul apare la 15-60 minute de la administrare si dureaza 4-12 ore.

Cantitatea per . 1 tableta

CLORFENIRAMIN

(Chlorpheniramine maleate)       4 mg

Calciu                                       40 mg

Doza recomandata: Nu depășiți 6 tablete în 24 de ore. Adulți și copii cu vârsta de 12 ani și peste:1 tableta la fiecare 4 până la 6 ore. Copii cu vârsta cuprinsă între 6 și 12 ani:  1/2 tableta la fiecare 4 până la 6 ore, nu mai mult de 3 comprimate în 24 de ore.

Alte ingrediente: croscarmeloză sodică, galben D&C # 10 (Al-lac), fosfat dicalcic, stearat de magneziu, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu, amidon

ATENTIE:Copii sub 6 ani: NU UTILIZAȚI.

AVERTISMENT: Întrebați un medic înainte de utilizare dacă aveți glaucom, probleme la urinat din cauza glandei prostatei mărite sau o problemă a respirației, cum ar fi emfizemul sau bronșita cronică. Întrebați un medic  înainte de utilizare dacă luați sedative sau tranchilizante. Când utilizați acest produs, vă puteți simți somnolent, ar trebui să evitați băuturile alcoolice.Alcoolul, sedativele și tranchilizantele pot crește somnolența – aveți grijă când conduceți un autovehicul sau folosiți utilaje. La utilizarea acestui produs, poate apărea excitabilitate, în special la copii. Dacă sunteți gravidă sau alăptați, adresați-vă unui medic înainte de utilizare. A nu se lăsa la îndemâna copiilor.  A se păstra la 15-30 °C

PRODUCATOR Advanced Pharmaceutical Inc. USA

*Produse exclusiv fabricate in USA

0/5 (0 Reviews)
Recenzii (0)

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Antialergic Antihistaminic Clorfeniramin 4 mg-100 tablete”

Descriere

Antihistaminic cu efect sedativ foarte slab. Efectul apare la 15-60 minute de la administrare si dureaza 4-12 ore.

Cantitatea per . 1 tableta

CLORFENIRAMIN

(Chlorpheniramine maleate)       4 mg

Calciu                                       40 mg

Doza recomandata: Nu depășiți 6 tablete în 24 de ore. Adulți și copii cu vârsta de 12 ani și peste:1 tableta la fiecare 4 până la 6 ore. Copii cu vârsta cuprinsă între 6 și 12 ani:  1/2 tableta la fiecare 4 până la 6 ore, nu mai mult de 3 comprimate în 24 de ore.

Alte ingrediente: croscarmeloză sodică, galben D&C # 10 (Al-lac), fosfat dicalcic, stearat de magneziu, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu, amidon

ATENTIE:Copii sub 6 ani: NU UTILIZAȚI.

AVERTISMENT: Întrebați un medic înainte de utilizare dacă aveți glaucom, probleme la urinat din cauza glandei prostatei mărite sau o problemă a respirației, cum ar fi emfizemul sau bronșita cronică. Întrebați un medic  înainte de utilizare dacă luați sedative sau tranchilizante. Când utilizați acest produs, vă puteți simți somnolent, ar trebui să evitați băuturile alcoolice.Alcoolul, sedativele și tranchilizantele pot crește somnolența – aveți grijă când conduceți un autovehicul sau folosiți utilaje. La utilizarea acestui produs, poate apărea excitabilitate, în special la copii. Dacă sunteți gravidă sau alăptați, adresați-vă unui medic înainte de utilizare. A nu se lăsa la îndemâna copiilor.  A se păstra la 15-30 °C

PRODUCATOR Advanced Pharmaceutical Inc. USA

*Produse exclusiv fabricate in USA

0/5 (0 Reviews)
Recenzii (0)

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Antialergic Antihistaminic Clorfeniramin 4 mg-100 tablete”