Search
Filtre generale
Exact matches only
 
Search
Filtre generale
Exact matches only

NATURA TE IUBESTE: Produse originale MADE IN USA

Ibuprofen 200 mg-100 comprimate

Concetratie

  • Ameliorează temporar durerile minore
  • durerile cauzate de cefalee, dureri de dinți,
  • dureri musculare, crampe menstruale,
  • dureri de spate, răceala obișnuită,
  • dureri minore ale artritei, reduc temporar febra.

59,00 lei

În stoc

În stoc

Ibuprofen 200 mg-100 comprimate

59,00 lei

Consultanta Specializata

Plata cu cardul sau la livrare

59,00 lei

În stoc

În stoc

Ibuprofen 200 mg-100 comprimate

59,00 lei

Consultanta Specializata

Plata cu cardul sau la livrare

  • Ameliorează temporar durerile minore
  • durerile cauzate de cefalee, dureri de dinți,
  • dureri musculare, crampe menstruale,
  • dureri de spate, răceala obișnuită,
  • dureri minore ale artritei, reduc temporar febra.
Share on facebook
Facebook
Descriere

Ingrediente active: Ibuprofen USP 200 mg (AINS)

Instrucțiuni: Nu luați mai mult decât este indicat. Trebuie utilizată cea mai mică doză eficientă.

Adulți și copii cu vârsta de 12 ani și peste: 1 comprimat la fiecare 4 până la 6 ore în timp ce simptomele persistă.

Dacă durerea sau febra nu răspund la 1 comprimat, pot fi utilizate 2 comprimate.

Nu depășiți 6 comprimate în 24 de ore, cu excepția cazului în care este recomandat de un medic.

Copii sub 12 ani: întrebați un medic.

Alte ingrediente: ceară de carnauba, dioxid de siliciu coloidal, celuloză, amidon de porumb, hipromeloză, lactoză, stearat de magneziu, polidextroză, PEG, oxid de fier roșu, amidon glicolat de sodiu, acid stearic, dioxid de titan.

PRODUCATOR Health Star USA

AVERTISMENT: Alertă alergică: Ibuprofenul poate provoca o reacție alergică severă, în special la persoanele alergice la aspirină. Simptomele pot include: șoc, umflarea feței, astm (respirație șuierătoare), înroșirea pielii, urticarie, erupții cutanate, vezicule. Dacă apare o reacție alergică, opriți utilizarea și solicitați imediat asistență medicală. Avertisment privind sângerarea stomacului: acest produs conține AINS, care poate provoca sângerări severe la stomac. Șansa este mai mare dacă aveți 60 de ani sau mai mult; ați avut ulcere gastrice sau probleme de sângerare; luați un medicament anticoagulant sau anticoagulant; luați alte medicamente care conțin AINS eliberate pe bază de rețetă sau fără prescripție medicală (aspirină, ibuprofen, naproxen sau altele); aveți 3 sau mai multe băuturi alcoolice în fiecare zi în timp ce utilizați acest produs; să ia mai mult sau mai mult timp decât este indicat. Nu utilizați dacă ați avut vreodată o reacție alergică la orice alt calmant al durerii / reducător de febră sau chiar înainte sau după operația cardiacă. Întrebați un medic dacă vi se aplică o atenționare privind sângerarea stomacului; aveți probleme sau reacții adverse grave la administrarea de analgezice sau de reducere a febrei; aveți în trecut probleme de stomac, cum ar fi arsuri la stomac; aveți tensiune arterială crescută, boli de inimă, ciroză hepatică, boli de rinichi sau astm; sau luați un diuretic. Întrebați un medic înainte de utilizare dacă sunteți sub îngrijirea medicului pentru orice afecțiune gravă; luarea aspirinei pentru infarct miocardic sau accident vascular cerebral, deoarece ibuprofenul poate reduce acest beneficiu al aspirinei; sau să luați orice alt medicament. Când utilizați acest produs, luați-l cu alimente sau lapte dacă apar stomac deranjat; riscul de infarct miocardic sau accident vascular cerebral poate crește dacă utilizați mai mult decât este indicat sau mai mult decât este indicat. Opriți utilizarea și întrebați un medic dacă aveți oricare dintre următoarele semne de sângerare la stomac: simțiți leșin, aveți scaune sângeroase sau negre, vărsați sânge, aveți dureri de stomac care nu se ameliorează; durerea se agravează sau durează mai mult de 10 zile; febra se agravează sau durează mai mult de 3 zile; roșeață sau umflături sunt prezente în zona dureroasă; sau dacă apar noi simptome. Dacă sunteți gravidă sau alăptați, adresați-vă unui medic înainte de utilizare. Este deosebit de important să nu utilizați Ibuprofen în ultimele 3 luni de sarcină, cu excepția cazului în care este îndrumat cu siguranță de către un medic, deoarece poate provoca probleme la copilul nenăscut sau complicații în timpul nașterii. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. În caz de supradozaj, solicitați asistență medicală sau contactați imediat un centru de control al otrăvurilor. A se păstra la temperatura camerei controlată. Evitați căldura excesivă.

*Produse exclusiv fabricate in USA

0/5 (0 Reviews)
Informații suplimentare
Concetratie

Recenzii (0)

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Ibuprofen 200 mg-100 comprimate”

Descriere

Ingrediente active: Ibuprofen USP 200 mg (AINS)

Instrucțiuni: Nu luați mai mult decât este indicat. Trebuie utilizată cea mai mică doză eficientă.

Adulți și copii cu vârsta de 12 ani și peste: 1 comprimat la fiecare 4 până la 6 ore în timp ce simptomele persistă.

Dacă durerea sau febra nu răspund la 1 comprimat, pot fi utilizate 2 comprimate.

Nu depășiți 6 comprimate în 24 de ore, cu excepția cazului în care este recomandat de un medic.

Copii sub 12 ani: întrebați un medic.

Alte ingrediente: ceară de carnauba, dioxid de siliciu coloidal, celuloză, amidon de porumb, hipromeloză, lactoză, stearat de magneziu, polidextroză, PEG, oxid de fier roșu, amidon glicolat de sodiu, acid stearic, dioxid de titan.

PRODUCATOR Health Star USA

AVERTISMENT: Alertă alergică: Ibuprofenul poate provoca o reacție alergică severă, în special la persoanele alergice la aspirină. Simptomele pot include: șoc, umflarea feței, astm (respirație șuierătoare), înroșirea pielii, urticarie, erupții cutanate, vezicule. Dacă apare o reacție alergică, opriți utilizarea și solicitați imediat asistență medicală. Avertisment privind sângerarea stomacului: acest produs conține AINS, care poate provoca sângerări severe la stomac. Șansa este mai mare dacă aveți 60 de ani sau mai mult; ați avut ulcere gastrice sau probleme de sângerare; luați un medicament anticoagulant sau anticoagulant; luați alte medicamente care conțin AINS eliberate pe bază de rețetă sau fără prescripție medicală (aspirină, ibuprofen, naproxen sau altele); aveți 3 sau mai multe băuturi alcoolice în fiecare zi în timp ce utilizați acest produs; să ia mai mult sau mai mult timp decât este indicat. Nu utilizați dacă ați avut vreodată o reacție alergică la orice alt calmant al durerii / reducător de febră sau chiar înainte sau după operația cardiacă. Întrebați un medic dacă vi se aplică o atenționare privind sângerarea stomacului; aveți probleme sau reacții adverse grave la administrarea de analgezice sau de reducere a febrei; aveți în trecut probleme de stomac, cum ar fi arsuri la stomac; aveți tensiune arterială crescută, boli de inimă, ciroză hepatică, boli de rinichi sau astm; sau luați un diuretic. Întrebați un medic înainte de utilizare dacă sunteți sub îngrijirea medicului pentru orice afecțiune gravă; luarea aspirinei pentru infarct miocardic sau accident vascular cerebral, deoarece ibuprofenul poate reduce acest beneficiu al aspirinei; sau să luați orice alt medicament. Când utilizați acest produs, luați-l cu alimente sau lapte dacă apar stomac deranjat; riscul de infarct miocardic sau accident vascular cerebral poate crește dacă utilizați mai mult decât este indicat sau mai mult decât este indicat. Opriți utilizarea și întrebați un medic dacă aveți oricare dintre următoarele semne de sângerare la stomac: simțiți leșin, aveți scaune sângeroase sau negre, vărsați sânge, aveți dureri de stomac care nu se ameliorează; durerea se agravează sau durează mai mult de 10 zile; febra se agravează sau durează mai mult de 3 zile; roșeață sau umflături sunt prezente în zona dureroasă; sau dacă apar noi simptome. Dacă sunteți gravidă sau alăptați, adresați-vă unui medic înainte de utilizare. Este deosebit de important să nu utilizați Ibuprofen în ultimele 3 luni de sarcină, cu excepția cazului în care este îndrumat cu siguranță de către un medic, deoarece poate provoca probleme la copilul nenăscut sau complicații în timpul nașterii. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. În caz de supradozaj, solicitați asistență medicală sau contactați imediat un centru de control al otrăvurilor. A se păstra la temperatura camerei controlată. Evitați căldura excesivă.

*Produse exclusiv fabricate in USA

0/5 (0 Reviews)
Informații suplimentare
Concetratie

Recenzii (0)

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Ibuprofen 200 mg-100 comprimate”